İyi bir girişimci ve lider, para ile arası iyi olan kişidir. Şirketinizde çalışan herkes size para veren kişi gözü ile bakmaktadır. Çalışanlarınız eğlence için veya ücretsiz yemek için sizinle çalışmıyorlar. Her gün hesabınızı kitabınızı yapmanız ve şirkete para akışı sağlamanız gerekmektedir.

Devamını Oku

Adaylar için iş görüşmeleri son derece stresli geçerken İK tarafında süreç tamamen farklı. Bazen gün içinde birkaç görüşme birden yapan, gerçekten fark yaratan o çalışanı arayan İK uzmanının dikkatini çekmek için bazı noktalara dikkat edilmeli.

Devamını Oku

21. yüzyılda dünya ekonomisinin baş aktörü ve itici gücü özel sektördür. Özel sektör bir yandan dünyayı değiştirirken diğer yandan da bu değişimleri takip etmekte, pek çok arayışa ve yeniliğe yönelmektedir. Bu dönemde kurumsallaşma, işletmeler için vazgeçilmez bir süreç halini almıştır.

Devamını Oku

Günümüz pazar ve çevre faktörlerinden dolayı “Kriz” kaçınılmazdır. Önemli olan “Krizi Yönetmek”tir. Karşılaşabileceğimiz krizlerde, istenmeyen ve geri dönüşü imkansız sonuçlara yol açmamak için “Kriz Yönetimi”nden ve önemine değineceğiz. google-site-verification: google899b5f9ef23340f9.html

Devamını Oku

Ülkemiz ekonomisi dinamoları olan küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin, ister üretici olsun, ister herhangi bir ticari faaliyet yürütsün, günümüzde yaşadığımız zor ekonomik koşullar karşısında olumsuz etkilendikleri hepimizce malumdur. Sadece ülkemizde değil, son beş yıldır, dünyada ekonomi çarklarının, siyasi gelişmelerin güdümünde kaldığı ve kırılgan ekonomiye sahip ülkelerde bulunan işletmelerin de çok zor zamanlar geçirdiğini sanıyorum bilmeyen yoktur

Devamını Oku